Publikohet formacioni zyrtar, ja si do të luaj Shqipëria kundër Austrisë

Publikuar tek: sport, më 16:46 26-03-2016 Publikohet formacioni zyrtar, ja si do të luaj Shqipëria kundër Austrisë

Trajneri i Kombëtares shqiptare Gianni De Biasi ka përcaktuar formacionin për ndeshjen e sotme kundër Austrisë në Vienë.

Në fushë rikthehen si titullar Mërgim Mavraj dhe Migjen Basha, ndërsa pjesa tjetër janë të besuarit e De Biasit gjatë fazës së eleminatoreve për Euro2016.

Etrit Berisha mbetet i pazëvendësueshëm në portë, ndërsa në mbrojtje janë rreshtuar Elseid Hysaj, Lorik Cana, Mërgim Mavraj dhe Andi Lila.

Mesfusha i është besuar Ansi Agollit, Ermir Lenjanit, Ergys Kaçes dhe Migjen Bashës, ndërsa sulmi udhëhiqet nga Amir Abrashi dhe Bekim Balaj.

Ndeshja do të luhet sot në orën 17:30.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0068008899688721
array(1) { ["section"]=> string(77) "publikohet-formacioni-zyrtar-ja-si-do-te-luaj-shqiperia-kunder-austrise-36074" }