Publikohet foto e një prej autorëve të grabitjes në Rinas, i morën bankës 1 milion euro

Publikuar tek: aktualitet, më 15:34 09-02-2017 Publikohet foto e një prej autorëve të grabitjes në Rinas, i morën bankës 1 milion euro

Është publikuar foto e një prej autorëve të grabitjes në aeroportin e Rinasit, më 1 korrik të 2016-ës, ku tre persona arritën të merrnin 1 milion euro të një banke të nivelit të dytë.

Personi që shihni në këtë foto të publikuar nga “Report Tv” është A.Pepa, 40 vjeç, nga Elbasani dhe dyshohet se është ai një prej autorëve të grabitjes. Prokuroria ka rënë në gjurmët e Pepës për shkak të një fije floku të mbetur te parkuja që ai dyshohet se e përdori gjatë grabitjes.

Mendohet se Pepa kishte rolin e shoferit në vjedhjen brenda aeroportit të Rinasit, ndërsa vijojnë hetimet për identifikimin e dy personave të tjerë.

Ndërkohë, ditën e sotme, është kryer një tjetër grabitje, ku katër persona të armatosur arritën të merrnin gati 2 milionë euro të Bankës Kombëtare Tregtare, në rrugën e Rinasit. 

Grabitesit-ne-Rinas.gif

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Patrulla ishte aty, ju q*fsha motrën, i vjedh vetë shteti”, rojet në rrugë bërtasin pas grabitjes së parave (VIDEO)
Grabitja në Rinas, flet një nga rojet e bankës private: Pashë lemerinë me sy »
Article Logic
Execution time: 0.011183977127075
array(1) { ["section"]=> string(92) "publikohet-foto-e-nje-prej-autoreve-te-grabitjes-ne-rinas-i-moren-bankes-1-milion-euro-68223" }