Publikohet foto e rrallë e Kadaresë me Jusuf Gërvallën

Publikuar tek: aktualitet, më 12:03 17-04-2015 Publikohet foto e rrallë e Kadaresë me Jusuf Gërvallën Ismail Kadare me Jusuf Gërvallën e Mehmet Kokaj

Në rrjetet sociale është duke qarkulluar një foto ku shihet shkrimtari Ismail Kadare me atdhetarin Jusuf Gërvalla.

Fotoja është realizuar në vitet ’80 dhe shkrimtari Kadare qëndron mes atdhetarit Jusuf Gërvalla e Mehmet Kokajt. Gërvalla është një nga personalitetet më të rëndësishëm shqiptarë  dhe simbol i qëndresës në çështjen shqiptare. Gërvalla ishte i përndjekuri i regjimit serb.

Ai u vra në vitin 1980 në rrethana ende misterioze në Untergrupenbah të Gjermanisë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kërkohej për kanosje, arrestohet edhe me kanabis 25-vjeçari në Tiranë
Call Center-i vidhte enrgjinë elektrike, ndalohet nga Policia drejtoresha e tij »
Article Logic
Execution time: 0.013326168060303
array(1) { ["section"]=> string(59) "publikohet-foto-e-rralle-e-kadarese-me-jusuf-gervallen-9000" }