Publikohet foto e takimit mes Ramiz Alisë dhe Sali Berishës në dhjetor 1990

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:00 07-11-2015 Publikohet foto e takimit mes Ramiz Alisë dhe Sali Berishës në dhjetor 1990

Organizata “Konard Adenauer Stiftung” ka hapur në Muzeun Kombëtar ekspozitën me foto për 25 vjetorin e vendosjes së demokracisë në Shqipëri. “Thirrja për liri. 25 vite të lëvizjes demokratike në Shqipëri”, kështu është quajtur kjo ekspozitë ku janë shfaqur disa foto të realizuara në vitin 1990, nga takimet mes personazheve kryesorë të lëvizjes dhe përfaqësuesve të qeverisë shqiptare, por nuk mungojnë as foto nga protestat masive të organizuara në dhjetor të atij viti. Një prej tyre është foto që tregon për takimin mes Kreut të Komitetit Qendror, Ramiz Alisë dhe Sali Berishës, i cili deri më atë kohë kishte statusin e pedagogut.

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010196924209595
array(1) { ["section"]=> string(81) "publikohet-foto-e-takimit-mes-ramiz-alise-dhe-sali-berishes-ne-dhjetor-1990-24857" }