Publikohet FOTOJA: Kush është 41 vjeçari nga Tirana i arrestuar sot për grabitjen në Rinas

Publikuar tek: aktualitet, më 10:53 21-02-2017 Publikohet FOTOJA: Kush është 41 vjeçari nga Tirana i arrestuar sot për grabitjen në Rinas

Operacioni "Patriot" prangos një tjetër të dyshuar për grabitjen e Rinasit duke e çuar në 6 numrin e të arrestuarve. Bëhet fjalë për 41 vjeçarin nga Tirana Dash Kupa.

Policia bën me dije se, më datë 21.02.2017, në Pikën e Kalimit Kufitar Morinë, është bërë e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasit në kërkim: - Dash Kupa, 41 vjeç, banues në Tiranë.

Ky shtetas dyshohet se është përfshirë në grabitjet me armë të vlerave monetare në rrugën e Rinasit.

Shtetasi Dash Kupa, bën me dije policia, është shoqëruar në Drejtorinë Vendore të Policisë Tiranë për veprime të mëtejshme.

Policia e Shtetit vazhdon operacionin për kapjen dhe vënien përpara përgjegjësisë ligjore të autorëve të tjerë të shpallur në kërkim.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « "Koka" e fundit e arrestuar për grabitjen e bujshme në Qafë-Kashar merr statusin e “dëshmitarit të penduar”
Rrihet me grushte dhe shqelma ish-deputeti i PS-së, Agustin Marku, policia identifikon autorët »
Article Logic
Execution time: 0.011374950408936
array(1) { ["section"]=> string(95) "publikohet-fotoja-kush-eshte-41-vjecari-nga-tirana-i-arrestuar-sot-per-grabitjen-ne-rinas-69411" }