Publikohet kënga e parë e albumit të ri nga Moby (Video)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:32 13-10-2016 Publikohet kënga e parë e albumit të ri nga Moby (Video)

'Erupt + Matter' është kënga e parë nga albumi i ri i Moby-t dhe “The Void Pacific Choir”, publikuar sot për herë të parë në tabloidin “The Independent”.

Albumi i ri i këngëtarit të famshëm me titull “These Systems Are Failing” pritet të publikohet në 14 tetor.

“Ne kemi ndërtuar qytete të mëdha. Industri të mëdha. Sisteme të mëdha”, shkruan Moby në manifestin e “These Systems Are Failing.

“Këto sisteme supozohet se do të na mbrojnë, do na çlitojnë. Por në vend të kësaj ato kanë helmuar ajrin tonë, vrarë kafshët, shkatërruar tokën - dhe shkatërruar veten tonë. Ne mendojmë se kemi mposhtur problemet e prodhimit të ushqimit dhe shpërndarjen e pasurisë, por jemi më të mjerueshëm se kurrë”. /Newsbomb.al/

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023758172988892
array(1) { ["section"]=> string(60) "publikohet-kenga-e-pare-e-albumit-te-ri-nga-moby-video-56086" }