Publikohet lista 15 njerëzve më të pasur në botë, ja kush kryeson për vitin 2017-të

Publikuar tek: bota, më 23:17 02-01-2018 Publikohet lista 15 njerëzve më të pasur në botë, ja kush kryeson për vitin 2017-të

Revista e njohur amerikane “Forbes” ka publikuar edhe për vitin 2017-të listën e njerëzve me të pasur të botës.

Sipas kësaj reviste edhe për vitin 2017 lista e njerëzve më të pasur në botë udhëhiqet nga Bill Gates.

Risia për këtë vit është në vendin e dytë dhe të tretë janë Warren Buffett dhe Jeff Bezos. Ndërsa Amancio Ortega ka zbritur në vendin e tretë për këtë vit.

Sa i përket pronarit të Facebook, Mark Zuckerberg, ai është renditur në vendin e pestë për këtë vit.

 Më poshtë lista:

Screenshot_23.jpg

Screenshot_24.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013225793838501
array(1) { ["section"]=> string(89) "publikohet-lista-15-njerezve-me-te-pasur-ne-bote-ja-kush-kryeson-per-vitin-2017-te-105222" }