Publikohet lista me emrat e aplikantëve për KLGJ dhe KLP

Publikuar tek: aktualitet, më 17:48 31-01-2017 Publikohet lista me emrat e aplikantëve për KLGJ dhe KLP

Institucioni i Avokatit të Popullit ka publikuar sot emrat e kandidatëve që kanë shprehur interesin për t’u anëtarësuar pranë Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe atij të Prokurorisë.

Në njoftimin për shtyp thuhet se pavarësisht se afati ka skaduar më 28 janar, listës mund t’i bashkangjiten edhe aplikantët të cilët mund të kenë dërguar aplikimin e tyre brenda datës përkatëse me postë. 

"Në përfundim të afatit të aplikimit të publikuar në shpalljen e vendeve vakante dhe thirrjes për paraqitjen e shprehjes së interesit për anëtarë të Këshillit të Lartë Gjyqësor dhe Këshillit të Lartë të Prokurorisë nga Avokatia dhe Shoqëria Civile, në kuadër të transparencës së procesit, Avokati i Popullit publikon emrat e kandidatëve aplikues për pozicionet e mëposhtme. Ndërkohë, theksojmë edhe faktin se kësaj liste mund t’i bashkangjiten edhe aplikantët kandidatë të cilët mund të kenë dërguar aplikimin e tyre brenda datës përkatëse me postë sipas rregullave ligjore për vlefshmërinë e aplikimit"-thuhet në njoftim.

LISTA ME KANDIDATË PËR ANËTARË TË KËSHILLIT TË LARTË GJYQËSOR NGA AVOKATIA

SAIMIR  VISHAJ

ALBAN TORO

FATOS LAZIMI

SOKOL LAMAJ

SINAN TAFAJ

ERMIR MEMA

ISMAIL UKA

ARBEN PRIFTI

VJOLLCA PUSTINA

ALEKSANDËR RASPOPI

SIMON VORFI

ARBEN SPAHO

ALBENS TABAKU (Ka hequr dorë nga aplikimi)

GENT SINANI

ARBEN VANI

BETULA TOTO

GËZIM ALLARAJ

LISTA ME KANDIDATË PËR ANËTARË TË KËSHILLIT TË LARTË GJYQËSOR NGA SHOQËRIA CIVILE

BLEDAR ILIA

NAUREDA LLAGAMI

ERMIRA DEÇKA

LISTA ME KANDIDATË PËR ANËTARË TË KËSHILLIT TË LARTË TË PROKURORISË NGA AVOKATIA

NURIHAN META (SEITI)

KOZMA JANO

FLORETA GJINI

ALEKSANDËR RASPOPI

VJOLLCA PUSTINA

SIMON VORFI

BESIM PEKA

ARBEN SPAHO

ISMAIL UKA

VERONIKA VANGJELI

SUELA SUKJA

BETULA TOTO

GËZIM ALLARAJ

LISTA ME KANDIDATË PËR ANËTARË TË KËSHILLIT TË LARTË TË PROKURORISË NGA SHOQËRIA CIVILE

BLEDAR ALIA

MEVLUT DERTI

DRITA AVDYLI

PLARENT NDRECA

ARBAN TUTULANI

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Transgjinorja Linda: Robet Berisha, tipi i mashkullit me të cilin dua të martohem. Reagon bashkëshorti i Norës
Mister vdekja e 3-vjeçares në Berat, familjarët s’pranuan kryerjen e autopsisë »
Article Logic
Execution time: 0.012460947036743
array(1) { ["section"]=> string(62) "publikohet-lista-me-emrat-e-aplikanteve-per-klgj-dhe-klp-67259" }