PUBLIKOHET për herë të parë një VIDEO E RE nga GËRDECI: Po shpërthen, po shpërthen... Lajmëro Mihalin!

Publikuar tek: aktualitet, më 12:45 15-03-2018 PUBLIKOHET për herë të parë një VIDEO E RE nga GËRDECI: Po shpërthen, po shpërthen... Lajmëro Mihalin! Nga shperthimi në Gërdec

Ky është momenti i shpërthimit në Gërdec 10 vite më parë, një video e publikuar për herë të parë nga gazetari Mero Baze, botues i TemA-s.

Aty dëgjohet një zë që kërkonte të lajmërohej Mihali (Delijorgji). Ai që po e filmonte skenën, flet anglisht dhe ka qenë një nga bashkëpunëtorët e Delijorgjit.

Kjë është një video e siguruar nga gazeta TemA nga një prej drejtuesve amerikanë të kompanisë, që merrej me demontimin në Gërdec. Videoja tregon se drejtuesi amerikan po e priste shpërthimin dhe pak çaste përpara po komunikonte me Kiçon, vëllain e Mihal Delijorgjit, për të njoftuar Mihalin se fabrika po shpërthente. 

Videoja transmetohet për herë të parë e plotë. Ajo është përdorur pjesërisht në një nga emisionet “Faktori Plus” të gazetarit Mero Baze.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident fatal në Durrës, VDES motoçiklisti (EMRI)
Nga Krimet e Rënda, zgjaten hetimet për ish-drejtorin e Policisë së Vlorës, avokati kundërshton »
Article Logic
Execution time: 0.011764049530029
array(1) { ["section"]=> string(103) "publikohet-per-here-te-pare-nje-video-e-re-nga-gerdeci-po-shperthen-po-shperthen-lajmero-mihalin-113344" }