Publikohet RAPORTI i frikshëm: Më shumë studentë të vrarë sesa ushtarë

Publikuar tek: bota, më 17:48 20-05-2018 Publikohet RAPORTI i frikshëm: Më shumë studentë të vrarë sesa ushtarë Foto ilustruese

Ky vit është cilësuar si i zi për Shtetet e Bashkuara të Amerikës si pasojë e një sërë sulmesh me armë në shkolla, të cilat janë shoqëruar me disa të vdekur.

Mediat amerikane kanë publikuar një raport të frikshëm, ku numri i studentëve të vdekur gjatë këtyre sulmeve, e ka kaluar edhe atë të ushtarëve të rënë në luftë.

Konkretisht deri më tani janë shënuar rreth 29 nxënës të vdekur vetëm në vitin 2018, ndërkohë që ushtarakë janë vetëm 13.

Sakaq që nga muaji janar e deri më tani janë shënuar plot 16 sulme.

Autoritetet amerikane janë ngritur të gjitha në gadishmëri, ndërkohë që po planifikohet edhe një moratorium armësh.

Sulmi i fundit ishte ai i ditës së premte në një shkollë në Teksas, ku mbetën të vdekur 10 persona.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012545824050903
array(1) { ["section"]=> string(76) "publikohet-raporti-i-frikshem-me-shume-studente-te-vrare-sesa-ushtare-121468" }