Publikohet rezultati i testit antidoping të xhudistes Majlinda Kelmendi

Publikuar tek: sport, më 10:58 10-08-2016 Publikohet rezultati i testit antidoping të xhudistes Majlinda Kelmendi

Federata Ndërkombëtare e Xhudos ka publikuar rezultatin e testin antidoping të Majlinda Kelmendit, fitueses së medaljes së artë.

Në të theksohet se xhudistja kosovare është e pastër.

Pasi mundi në finale italianen Odette Giuffrida, disa media të huaja u përpoqën të baltosin imazhin e Kelmendit.

Në qershor Majlinda Kelmendi refuzoi një kontroll antidoping në Francë dhe kjo sipas shefit të ekipit kosovar të xhudos, Agron Kuka sportistja nuk pranoi të bënte kontrollin, pasi personi i paraqitur nuk ishte i autorizuar nga Agjencia Ndërkombëtare e Antidopingut.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023206949234009
array(1) { ["section"]=> string(77) "publikohet-rezultati-i-testit-antidoping-te-xhudistes-majlinda-kelmendi-49318" }