Publikohet video e përplasjes së Dakos me aktivistët në komision: Do ma marrësh këtë…

Publikuar tek: aktualitet, më 19:32 13-02-2017

Raportimi i kryebashkiakut të Durrësit, Vangjush Dako në Komisionin për Edukimin, lidhur me dëmet që po shkakton në Torrën Veneciane, nuk ka kaluar i qetë dhe pa debate.

Madje, Dako ka guxuar dhe ka fyer aktivistët e shoqërisë civile duke i quajtur spekulantë, çka ka sjellë reagimin e tyre. Aktivisti Aulon Bej Kalaja ka kërkuar që Dako të tërheq fyerjen mbrapsht si dhe ka dënuar vendimin e tij për të zhdukur rrënojat antike të Durrësit.

“Do ma marrësh këtë…”, i është drejtuar më pas Dako kryetarit të Komisionit me të njëjtën arrogancë që e ka shoqëruar gjatë mbledhjes.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « OSHEE njofton: Nesër ndërprerje energjie në këto zona
U mbyt në lumin Fan një javë më parë, gjendet trupi i pajetë i 55-vjeçarit »
Article Logic
Execution time: 0.010364055633545
array(1) { ["section"]=> string(89) "publikohet-video-e-perplasjes-se-dakos-me-aktivistet-ne-komision-do-ma-marresh-kete-68608" }