Publikohet VIDEO e rrallë, Aleksandër Moisiu me ZË dhe FIGURË

Publikuar tek: kulture-art, më 08:39 03-10-2018 Publikohet VIDEO e rrallë, Aleksandër Moisiu me ZË dhe FIGURË

Publikohet video e rrallë me zë e figurë e aktorit të madh me origjinë shqiptare Aleksandër Moisiu. Video është publikuar nga studiuesi i historisë në Korçë, Niko Kotherja.

Aleksandër Moisu shfaqet duke interpretuar në filmin italian "Lorenzo de Medici" në vitin 1935. Kjo është videoja e parë që Moisiu shfaqet më zë edhe me figurë.

Aktori i madh Aleksandër Moisiu, cilësohet si një ndër personalitetet më të shquar të artit skenik botëror.

Ndiqni videon e mëposhtme!

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030519008636475
array(1) { ["section"]=> string(67) "publikohet-video-e-rralle-aleksander-moisiu-me-ze-dhe-figure-136455" }