Publikohet VIDEO, ky është momenti i arrestimit të terroristit që vrau 3 persona në Nice të Francës

Publikuar tek: bota, më 19:59 29-10-2020 Publikohet VIDEO, ky është momenti i arrestimit të terroristit që vrau 3 persona në Nice të Francës Momenti i arrestimit

Tre persona humbën jetën ditën e sotme nga një sulm terririst me thikë, në Nice të Francës. Macron tha se ishte një “sulm terrorist islamik”.

Një grua dhe një burrë vdiqën, ndërsa njerit prej viktimave i ishte prerë koka nga agresori. Më poshtë mund të shihni pamjet e arrestimit të agresorit i cili mbante një thikë në dorë.

Prokurorët anti-terror kanë hapur një hetim mbi sulmin dhe Franca ka ngritur alarmin e sigurisë kombëtare në nivelin më të lartë.

Burimet policore e quajtën të dyshuarin si Brahim Aioussaoi, një tunizian 21-vjeçar i cili mbërriti me anije në ishullin italian të Lampedusa në shtator.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia i hedh “BENZINË” protestave, aksidenton 20-vjeçarin me ngjyrë (VIDEO)
Restorantet në Itali solidarizohen me njerëzit në nevojë, dhurojnë ushqim pas orës 18:00 »
Article Logic
Execution time: 0.013222932815552
array(1) { ["section"]=> string(105) "publikohet-video-ky-eshte-momenti-i-arrestimit-te-terroristit-qe-vrau-3-persona-ne-nice-te-frances-225704" }