Publikohet VIDEO-MOMENTI i tmerrit në stacionin e trenit në Gjermani, 36-vjeçari sulmoi me sëpatë udhëtarët

Publikuar tek: bota, më 07:27 10-03-2017

Të paktën dy persona janë arrestuar nga policia ndërsa një tjetër është shpallur në kërkim në Dusseldorf pasi policia ka ngritur dyshime për sulme terroriste.

Sipas mediave gjermane, autori qëlloi me sëpatë disa persona në një stacion treni ku janë plagosur 7 perosna. Ndërkohë, forcat anti-terror kanë rrethuar stacionin e trenit në Dusseldorf. Siç ka njoftuar policia në mbrëmje, agresori është 36 vjeçar dhe me origjinë nga ish Jugosllavia, por që banon në Ëuppertal. Sipas gjitha gjasave ai ka vuajtuar nga sëmundje psikologjike.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbulohen statujat 3.300 vjeçare e Ramsesit të Madh (Foto)
Shtohen shtetet amerikane kundër Trump për emigrantët, padisë i bashkohet New York dhe Washington »
Article Logic
Execution time: 0.011384010314941
array(1) { ["section"]=> string(112) "publikohet-video-momenti-i-tmerrit-ne-stacionin-e-trenit-ne-gjermani-36-vjecari-sulmoi-me-sepate-udhetaret-71393" }