Publikohet video që tregon momentin e përplasjes së policisë me terroristët në “Bataclan”

Publikuar tek: bota, më 08:30 15-11-2015

Mediat franceze kanë publikuar një video që tregon momentin kur forcat e policisë përplasen me terroristët që ndodheshin brenda teatrit “Bataclan” në Paris, mbrëmjen e 13 nëntorit. Në video shihet se si terroristët reagojnë kur shohin policinë, duke qëlluar me armë kallashnikov në drejtim të tyre.

Edhe trupat e policisë u janë kundërpërgjigjur dhe disa minuta ka vazhduar shkëmbimi i zjarrit. Megjithatë, policia ka arritur të marrë nën kontroll teatrin pasi vrau 3 prej autorëve të masakrës ndërsa i katërti vrau veten.

91 viktima u regjistruan si pasojë e sulmit terrorist brenda teatrit “Bataclan”, brenda të cilit po perfomonte grupi muzikor “The Eagles of Death Metal”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013076066970825
array(1) { ["section"]=> string(93) "publikohet-video-qe-tregon-momentin-e-perplasjes-se-policise-me-terroristet-ne-bataclan-25449" }