Publikoi ekzekutime të ISIS në rrjetet sociale, Parlamenti Europian i heq zyrtarisht imunitetin kandidates për presidente në Francë

Publikuar tek: bota, më 13:14 02-03-2017 Publikoi ekzekutime të ISIS në rrjetet sociale, Parlamenti Europian i heq zyrtarisht imunitetin kandidates për presidente në Francë

Parlamenti Europian ka bërë sot zyrtarë vendimin e heqjes së mandatit të kandidates për presidente në Francë, Marine Le Pen.

Mësohet se Le Pen është lidere e ekstremit të djathtë në Francë dhe vetëm disa ditë më parë publikoi në rrjetin social Twitter 3 foto me akte dhune të ISIS.

Ky postim është bërë shkak i heqjes së imunitetit të Le Pen, ndërkohë që menjëherë pas këtij postimi institucionet përkatëse kanë nisur hetimet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kryeministri i Kanadasë "hipnotizoi" disa bukuroshe, por fotot e tij në moshë të re po çmendin internetin
Policia nuk kursen as njerëzit e pushtetshëm, heton për korrupsion babain e ish-kryemnistrit Matteo Renzi »
Article Logic
Execution time: 0.011247158050537
array(1) { ["section"]=> string(136) "publikoi-ekzekutime-te-isis-ne-rrjetet-sociale-parlamenti-europian-i-heq-zyrtarisht-imunitetin-kandidates-per-presidente-ne-france-70503" }