Publikoi karikaturë kundër ISIS, ekzekutohet shkrimtari

Publikuar tek: bota, më 19:08 25-09-2016 Publikoi karikaturë kundër ISIS, ekzekutohet shkrimtari

Një shkrimtar i njohur jordanez, i akuzuar se ka ofenduar islamin përmes një karikature, u ekzekutua në një atentat në dalje të gjykatës në kryeqytetin jordanez Aman.

Vizatimi i Nahed Hattar, 56 vjeç ngjalli mjaft reagime në rrjetet sociale në Jordani.

Ndërsa vetë shkrimtari tha se kërkonte të shpjegonte keqpërdorimin e Zotit nga ISIS. Në karrikaturën e cila u cilësua si ofenduese përshkruhej një militant ISIS ulur pranë dy grave teksa i kërkuar Perëndisë t’i sjellë atij një pije.

Burimi dhe foto: The Guardian

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rusia mund të ketë kryer krime lufte në Siri, përgjegjëse për vdekjen e 20 civilëve
Aksidenti i merr jetën yllit të bejzbollit, lojtari 24-vjeçar së shpejti do të bëhej baba »
Article Logic
Execution time: 0.022067070007324
array(1) { ["section"]=> string(60) "publikoi-karikature-kunder-isis-ekzekutohet-shkrimtari-54084" }