PUBLIKON VIDEO/ Izet Haxhia mesazh për Berishën para ekstradimit: Tradhëtar, të mbrojta jetën me trupin tim, besëprerë

Publikuar tek: politike, më 17:38 11-02-2018 PUBLIKON VIDEO/ Izet Haxhia mesazh për Berishën para ekstradimit: Tradhëtar, të mbrojta jetën me trupin tim, besëprerë

Izet Haxhia, ish-truproja i Sali Berishës ka marrë në dorë vendimin e ekstradimit në Shqipëri. Para ekstradimit, Izet Haxhia ka një mesazh për Berishën. 

Nëpërmjet një statusi në facebook Haxhia e quan Berishën një tradhëtar që solli përçarje: “Por ky tradhëtari dhe mashtruesi që une i mbrojta jetën me trupin tim ,ashtu i pangrënë ,i pafjetur por me idealizëm të pastër ,ishte vrasësi i këtyre shpresave”.

Sakaq, ka publikuar dhe videon e 1992, në fushatën elektorale të 22 marsit.

Deklarata e plotë:

Kjo eshte nje vıdıo e vitit 1992 ne fushaten elektorale te 22 marsit .Pamje te tiila ka pasur pothuajse ne çdo miting te asaj fushate te shpreses per popullin e vuajtar ,qe shpresonte per nje epoke te re ,ku te sundonte ligji ,demokracia ,liria per te gjithe .Por ky tradhetari dhe mashtruesi qe une i mbrojta jeten me trupin tim ,ashtu i pangrene ,i pafjetur por me idealizem te paster ,ishte vrasesi i ketyre shpresave .İshte ky besprere dhe armik i Shqiptareve ,qe na mbushi me urrejtje per vellezrit tane qe kishin bindje te kunderta politike me neve ,qe krijoj perçarje krahinore e fetare ,qe mbushi partine qe e vodhi me dredhite e intrigat e tij epike, me spıune te sigurimit ,spıune te Udb serbe dhe hajdute ordinere .Ketij spiuni dua ti them se po vjen dita qe te ballafaqohem me te perpara drejtesise ,dhe aty perballe meje do ti beje radigrafine e tij te plote te nje krimineli ,te pabesi e tradhetari frikacak..Mos u mundo qe me ane te kalemshitureve te tu ne media te shpifesh e sajosh genjeshtra qe i ke per profesıon ,,sikur une paskam bere marveshje e pazare me keta narkotrafikantet e perverset qe jane ne pushtet ,ju jeni i njejti brume ,jeni pjelle e te njejtit bark te kulshedres sllavo -komuniste .Ju beni pazare me njeri -tjetrin ,ziheni diten e ndani prene e grabitur nga Shqiptaret naten.Une ne jeten time as nuk kam bere ,as nuk bej pazare me askend ,edhe po te jem para vdekjes apo sikur gjithe jeten ta mbyll ne burg .Po ku keni dinjetet apo karakter ju o minj halesh te kuptoni nga keto gjera .Burgu eshte per burrat ,ndersa ju e felliqni edhe burgun sepse jeni me keq se laviret ...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012768983840942
array(1) { ["section"]=> string(121) "publikon-video-izet-haxhia-mesazh-per-berishen-para-ekstradimit-tradhetar-te-mbrojta-jeten-me-trupin-tim-beseprere-109915" }