Publikon VIDEON me manovra të rrezikshme në mes të qytetit, ndëshkohet shoferi dhe 2 policë

Publikuar tek: aktualitet, më 11:05 17-01-2019 Publikon VIDEON me manovra të rrezikshme në mes të qytetit, ndëshkohet shoferi dhe 2 policë

Policika ka ndëshkurar me gjobë një shofer në Has pasi  bëri manovra të rrezikshme në qendër të qytetit.

Pas postimit në rrjete sociale të një video ku një mjet fuoristradë bën shkelje dhe manovra të rrezikshme në qytetin e Hasit, shërbimet e DVP Kukes kanë ndaluar mjetin dhe ndëshkuar me masë administrative 40 mijë lekë, sipas Kodit Rrugor.

Ndaj dy punonjësve të policisë që nuk kanë reaguar ndaj shkeljes, ka filluar ecuria disiplinore për shkelje të rëndë disiplinore bazuar në Rregulloren e Policisë së Shtetit, për mos ushtrim të atributeve dhe kompetencave.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 18 mln EURO përfitim/ Zëri i Amerikës: Pas skandalit të Unazës së Re fshihet  BIZNESMENI Bashkim ULAJ
18 miliardë lekë dëm shtetit, 13 të arrestuarit janë ‘cironka’! Në kërkim ‘12 peshqit e mëdhenj’ të BIZNESEVE »
Article Logic
Execution time: 0.01274299621582
array(1) { ["section"]=> string(97) "publikon-videon-me-manovra-te-rrezikshme-ne-mes-te-qytetit-ndeshkohet-shoferi-dhe-2-police-149160" }