Puç mediatik në Partinë Socialiste? Foto nga ‘’vendngjarja’’, gazetarët s’e fshehin më…(FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:23 18-07-2016 Puç mediatik në Partinë Socialiste? Foto nga ‘’vendngjarja’’, gazetarët s’e fshehin më…(FOTO)

A ka një puç mediatik, të marrë përsipër nga disa gazetarë shqiptarë që kanë mbuluar politikën, apo është thjesht grepi për këdo që ka kureshti  të dijë se ç’ndodh në media?

E lehtë ta ndash pasi sheh këtë foto mes miqsh, të gjithë gazetarë, fotografuar nga profesionisti i Partisë Socialiste Agim Rama.

Sigurisht që në tryezë kanë hedhur për diskutim ngjarjet e fundit mes Metës e Ramës, por edhe grushtit të shtetit në Turqi.

‘’Grupin e "pucit" mediatik e udhëheq Aristir Lumezi’’, i ‘’hedh benzinë zjarrit’’ Muhamed Veliu, ish-gazetar i ‘’Top Channel’’.

Lumezi është i ‘’Panorama’’-s dhe me të në tavolinë janë edhe gazetarët: Albiona Sulo, Flogert Muça e Albana Qehajaj. Të gjithë kanë mbuluar me pasion zhvillimet në Partinë Socialiste. Së fundmi janë riaktivizuar sërish zhvillimet, veçanërisht pas ultimatumit bombë të Metës, por merreni lehtë, s'ka asnjë ''puç'' në horizont...

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091378688812256
array(1) { ["section"]=> string(91) "puc-mediatik-ne-partine-socialiste-foto-nga-vendngjarja-gazetaret-s-e-fshehin-me-foto-47006" }