Puigdemot nuk dorëzohet, kjo është thirrja që u bën katalanasve

Publikuar tek: bota, më 19:30 04-11-2017 Puigdemot nuk dorëzohet, kjo është thirrja që u bën katalanasve

Presidenti i shkarkuar i Katalonjës, Carles Puigdemot u ka bërë thirrje politikanëve rajonalë, që në zgjedhjet e 21 dhjetorit të vazhdojnë me përpjekjet për pavarësi nga Spanja.


Po ashtu ai ka shtuar se ata duhet të vazhdojnë të protestojnë për anëtarët e parlamentit rajonal, të burgosur nga qeveria qendrore e Spanjës.

“Ka ardhur koha për të gjithë demokratët që të bashkohen. Për Katalonjën, për lirimin e të burgosurve politikë dhe për republikën”, ka shkruar Puigdemot në Twitter.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0093979835510254
array(1) { ["section"]=> string(68) "puigdemot-nuk-dorezohet-kjo-eshte-thirrja-qe-u-ben-katalanasve-98363" }