Punësimi i shqiptarëve, Rama e nis ditën me një lajm të mirë

Publikuar tek: fcb-bomb, më 09:14 13-12-2017 Punësimi i shqiptarëve, Rama e nis ditën me një lajm të mirë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur sërish ditën duke dhënë një lajm të mirë për ekonominë e vendit.

Sipas Ramës, është rritur numri i të punësuarëve me 220 mijë persona të punësuar më shumë se në 2014-ën.

“MIRËMËNGJES dhe me lajmin e mirë që vijon rritja e punësimit dhe rënia e vazhdueshme e papunësisë duke shënuar për 3-mujorin e tretë 2017 rreth 220 mijë të punësuar më shumë se 3-mujori i parë 2014, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan kryeministri. 

 

rama.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.007159948348999
array(1) { ["section"]=> string(66) "punesimi-i-shqiptareve-rama-e-nis-diten-me-nje-lajm-te-mire-102894" }