Punëtorët e rafienerisë së naftës në Fier në protestë, nuk kanë marrë rrogat

Publikuar tek: aktualitet, më 08:17 05-10-2015 Punëtorët e rafienerisë së naftës në Fier në protestë, nuk kanë marrë rrogat Foto ilustruese

Prej dy muajsh punëtorët e rafinerisë së naftës në Fier nuk marrin rrogën.

Sot ata kanë pezulluar punën në shenjë proteste dhe kërcënojnë se nuk do të punojnë deri në momentin që të paguhen

“Nuk marrim rrogën prej dy muajsh. Sot, për këtë kemi pezulluar punën dhe nuk do të punojmë nëse nuk paguhemi”, shprehen punëtorët e rafinerisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vëllai i Simon Gjetës: Ka qenë shpesh mes plumbave
Vrasja e dyfishtë te “1 Maji", Sula: Jam i penduar, Elvis Gacaj më poshtëronte »
Article Logic
Execution time: 0.011183977127075
array(1) { ["section"]=> string(81) "punetoret-e-rafienerise-se-naftes-ne-fier-ne-proteste-nuk-kane-marre-rrogat-22352" }