Punëtorët e Rafinerisë së Fierit në protestë: Kemi 3 muaj pa marrë rrogat

Publikuar tek: aktualitet, më 10:33 09-01-2017 Punëtorët e Rafinerisë së Fierit në protestë: Kemi 3 muaj pa marrë rrogat

Punëtorët e Rafinerisë së naftës në Fier janë ngritur sërish në protesta pasi prej tre muajsh nuk kanë marrë rrogat.

Ata kanë bllokuar hyrjen e uzinës, duke mos lejuar nisjen e punës këtë mëngjes dhe gjatë protestës punonjësit mësohet të jenë ankuar se nuk kanë të ardhura as për të paguar detyrimet e energjisë apo ujit të pijëshëm

Punonjësit e Rafinerisë kërkojnë pagat e prapambetura si edhe siguracionet e 18 muajve, pasi kanë punuar deri tani në të zezë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhunon fizikisht dhe psikologjikisht 2 vajzat e tij, arrestohet 47-vjeçari (Emri)
“Endacaku që vdiq në Sarandë, jetimi i kualifikuar si gurëgdhendës…Shtet i mjerë”. Shpërthimi i aktivistit (HISTORIA E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.012321949005127
array(1) { ["section"]=> string(78) "punetoret-e-rafinerise-se-fierit-ne-proteste-kemi-3-muaj-pa-marre-rrogat-64998" }