Punëtori vdiq në pallatin që ai po ndërtonte, arrestohet biznesmeni në Lezhë, kryetar i Dhomës së Tregtisë (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:32 25-02-2020 Punëtori vdiq në pallatin që ai po ndërtonte, arrestohet biznesmeni në Lezhë, kryetar i Dhomës së Tregtisë (EMRI) Pashk Palokaj

Kryetari i Dhomës së Tregtisë dhe Industrisë në Lezhë Pashk Palokaj ka rënë në pranga pas vdekjes së një punëtori në pallatin që ai po ndërtonte.

Pas hetimeve të kryera për vdekjen e një punëtori në muajin gusht 2019 tek pallati që Palokaj po ndërtonte në lagjen "Besëlidhja" të Lezhës, arrestimi i biznesmenit është bërë me urdhër të prokurorisë.

Akuzat që rëndojë mbi Palokajn janë: ndërtim pa lejeb punësim i paligjshëm dhe moszbatim i rregullave të sigurisë në punë.

Pashk Palokaj është rizgjedhur për herë të tretë në krye të dhomës së tregtisë dhe industrisë në qytetin e Lezhës.

12299141_430774617107036_3575620801775188052_n.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen dy persona në Durrës, zbardhen akuzat
Trafik heroine dhe kokaine, arrestohen dy shqiptarë në Selanik »
Article Logic
Execution time: 0.0099120140075684
array(1) { ["section"]=> string(116) "punetori-vdiq-ne-pallatin-qe-ai-po-ndertonte-arrestohet-biznesmeni-ne-lezhe-kryetar-i-dhomes-se-tregtise-emri-196363" }