Punime në rrjet, disa zona të Tiranës mbeten sot pa energji

Publikuar tek: aktualitet, më 10:03 12-02-2019 Punime në rrjet, disa zona të Tiranës mbeten sot pa energji

Operatori Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar se gjatë ditës së sotme në disa zona të Tiranës do të ketë ndërprerje të energjisë elektrike.

Në kabinën “Haëai 1” që furnizohet nga fideri 324 i nënstacionit Selitë, për shkak të investimit për vendosjen e pajisjeve të reja do të stakohet energjia gjatë intervalit kohor 09:00-14:00. Pjesërisht pa energji do të mbetet rruga “Prokop Mima”, sqaron OSHEE.

OSHEE ka njoftuar se pas mesnatës, rreth orës 01:00-05:00 do të stakohet energjia në fiderat F7 dhe F8 të rrjetit 20kV nënstacioni Kashar, si masë sigurie për punimet që po kryen Autoriteti Rrugor Shqiptar në autostradën Tiranë-Durrës.

OSHEE shton se bizneset përgjatë autostradës Tiranë-Durrës, të bashkisë Vorë do të mbeten pa energji.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0044910907745361
array(1) { ["section"]=> string(65) "punime-ne-rrjet-disa-zona-te-tiranes-mbeten-sot-pa-energji-152467" }