Punimet në Gjykatën e Lartë rrezikojnë pemën disa vjeçare, Shkreli “lobon” te arkitektët

Publikuar tek: aktualitet, më 20:30 29-08-2015 Punimet në Gjykatën e Lartë rrezikojnë pemën disa vjeçare, Shkreli “lobon” te arkitektët

Në ambientet përpara godinës së Gjykatës së Lartë janë duke u kryer disa punime restauruese dhe në projektin e përgatitur, parashikohet që të prihet edhe një pemë disa vjeçare në atë zonë.

Megjithatë, këshilltari i kryeministrit, Artan Shkreli po përpiqet që të bind arkitetët për ndryshimin e projektit, i cili parashikon prerjen e pemës, dhe ajo të qendrojë aty e paprekur.

Në fakt, një ndërhyrje e tillë është mëse e nevojshme në një kohë kur kryeqyteti vuan nga mungesa e bimësisë dhe gjelbërimit në rrugët e tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Shkëlqesia e tij” Dr. Berisha dhe “zonja e hekurt” Topalli, superlativat e kolonelit që u shkarkua nga ministrja Kodheli për zyrtarët e PD
Agim Krajka: 6 muajt e Parashqevisë në shtëpinë time në SHBA. E mori në qafë Hollivudi »
Article Logic
Execution time: 0.011162042617798
array(1) { ["section"]=> string(91) "punimet-ne-gjykaten-e-larte-rrezikojne-pemen-disa-vjecare-shkreli-lobon-te-arkitektet-19481" }