Punonjësit e hekurudhës përshkallëzojnë protestën, bllokojnë derën e ministrisë së Transporteve

Publikuar tek: aktualitet, më 08:28 19-04-2017 Punonjësit e hekurudhës përshkallëzojnë protestën, bllokojnë derën e ministrisë së Transporteve

Punonjësit e hekurudhës në Durrës kanë përshkallëzuar protestën e tyre dhe sot në mëngjes janë vendosur para godinës së ministrisë së Transporteve.

Ata kërkojnë ringritjen e kësaj drejtorie dhe përmirësimin e kushteve, rritjen e pagave, veçanërisht punonjësve të vjetër, të cilët paguhen ende me pagë minimale.

Protestuesit kanë deklaruar se këto kërkesa i janë drejtuar qeverisë disa herë përmes peticioneve, por deri tani nuk është marrë asnjë masë. Punonjësit e hekurudhës në Durrës kanë protestuar shumë herë vitet e fundit, por kërkesat e tyre duket se kanë rënë në vesh të shurdhët. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau dy persona, ekstradohet nga Athina i dënuar me burgim të përjetshëm (EMRI)
Asgjesohen 168 fidanë kanabis të mbuluar me shishe plastike, në kërkim kryeplaku i fshatit »
Article Logic
Execution time: 0.011146068572998
array(1) { ["section"]=> string(100) "punonjesit-e-hekurudhes-pershkallezojne-protesten-bllokojne-deren-e-ministrise-se-transporteve-75654" }