Punonjësit e rafinerisë hipin në kullën 33 metra të lartë, situatë kaotike në Fier

Publikuar tek: aktualitet, më 09:00 28-04-2017 Punonjësit e rafinerisë hipin në kullën 33 metra të lartë, situatë kaotike në Fier ilustruese

Rreth 30 punonjës së rafinerisë së naftës në Fier po vijojnë protestën e tyre. 

Punonjësit prej muajsh nuk janë paguar për punën e kryer dhe për këtë arsye disa prej tyre janë ngjitur në kullën e rafinerisë duke rrezikuar dhe jetën e tyre. 

Mes qytetarëve ka dhe gra, të cilat janë ngjitur në kullën më një lartësi prej 33 metrash. Ata shprehen se pa u zgjidhur problemi i tyre nuk do të zbresin që aty.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dhuna në Maqedoni, reagon aleati i Bashës dhe tregon telefonatën me deputetin Ziedin Sela pas plagosjes
E rëndë, gjendet një kafkë e dekompozuar pranë varrezave në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.010863065719604
array(1) { ["section"]=> string(87) "punonjesit-e-rafinerise-hipin-ne-kullen-33-metra-te-larte-situate-kaotike-ne-fier-76733" }