Punonte për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç, dëmtohet 32-vjeçari, niset me urgjencë drejt spitalit të Traumës

Publikuar tek: aktualitet, më 19:33 08-08-2020 Punonte për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç, dëmtohet 32-vjeçari, niset me urgjencë drejt spitalit të Traumës

Një 32-vjeçar ka mbetur i lënduar gjatë një icidenti në punë.

Bëhet me dije se shtetasi A. K., 32 vjeç, banues në Korçë, është dëmtuar gjatë punës, pasi ishte i punësuar nga një kompani për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç.

Fillimisht 32-vjeçari ka shkuar për të marrë ndihmë mjekësore në spilatin e Gjirokastër, por më pas është transportua për në  spitalin e Traumës, Tiranë për mjekim më të specializuar.

Sakaq, në vendngjarje ka shkuar policia dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Informacion paraprak:

Rreth orës 17:00, në Spitalin Rajonal Gjirokastër është paraqitur për të marë ndihmë mjeksore shtetasi A. K., 32 vjeç, banues në Korçë.

Ky shtetas është dëmtuar gjatë punës, pasi ishte i punësuar nga një kompani për ndërtimin e rrugës Gusmar-Kuç.

Shtetasi i mësipërm u transportua për në  spitalin e Traumës, Tiranë për mjekim më të specializuar.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor dhe po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082159042358398
array(1) { ["section"]=> string(112) "punonte-per-ndertimin-e-rruges-gusmar-kuc-demtohet-32-vjecari-niset-me-urgjence-drejt-spitalit-te-traumes-216519" }