Pushimi i hetimit për Bashën, Braçe publikon dokumentet e Departamentit Amerikan të Drejtësisë: Provat ja bëjnë muuuu…

Publikuar tek: aktualitet, më 10:20 14-01-2020 Pushimi i hetimit për Bashën, Braçe publikon dokumentet e Departamentit Amerikan të Drejtësisë: Provat ja bëjnë muuuu…

Zv.kryeministri, Erion Braçe ka reaguar për pushimin e hetimit për kryetarin e PD, Lulzim Basha dhe dy zyrtarëve të tjerë të kësaj Partie, ish-sekretarin e përgjithshëm Arben Ristani dhe financierin e partisë Ilir Dervishi, të cilët akuzoheshin për ‘Falsifikim të dokumenteve dhe formularëve’ për lobimin e 675 mije dollarëve.

Përmes një statusi në rrjetet sociale Braçe, ka deklaruar se Basha kërkon të fsheh imunitetin unik për të mos u gjykuar kurrë.

Sipas Braçes, provat ndaj kryedemoktratit janë dokumente zyrtare të depozituara në agjencinë më serioze në botë dhe se Prokurorët e gjykatësit në Tiranë nuk kanë lejuar të hetohet e gjykohet rreth tyre.

Statusi i plotë:

NUK KA PROVA! NUK KA PROVA!
LULZIM BASHA KERKON TE FSHEH IMUNITETIN UNIK PER TE MOS U GJYKUAR KURRE, KESHTU!

Prova?
JA KU JANE E JA BEJNE MUUUU!

Nuk jane letra bakalli,
jane dokumenta zyrtare te depozituara ne agjencine me serioze ne bote;
Jane me firme te Nik Muzin e Lulezim Bashes.

Prokuroret e gjykatesit ne Tirane nuk kane lejuar te hetohet e gjykohet rreth tyre!

Zero! Kur nuk hetohet nuk ka prova, afermendsh!

Por ne zyra amerikane ato jane, jane publike-ne dallim nga ketu, i shohin e i marrin te gjithe.

Prova thote se Nik Muzin njeriu nen kontrate me PD ka deklaruar zyrtarisht, me shkrim se ka marre per llogari te PD 670 mije dollare!

Tani, ose genjen ai nen betim dhe pergjigjet ne Amerike per kete,
ose genjejne ketu Lulzim Basha e zarat e tij dhe kane imunitet e as hetohen e as gjykohen.

Provat ja bejne muuuuu,
imuniteti ndaj drejtesise nuk i ben te padukshme!

KRIM I RENDE ELEKTORAL ESHTE KY APO JO?!

palokaj.zek E cuditshme sepse gjithmone e gjeni nje fajtor ne kete rast prokuroria ,gjykata ,per tu habitur jeni ne krye te shtetit... more

rabiaandi Ketu jan pagesat e rateizuara per tre muaj nga 25K $ ne total 75K$. Dhe kjo me duket kontrat e mirfillt. Pjesa tjetr ku eshte ? Eshte tek deklarimi i Muzin per te ardhurat e tija ? A ka kontrat per te tjerat, apo jan vetem deklarime te tija? Bho duket shum e cuditshme si histori, pertej retorikes... si nga ecuria e ngajres dhe nga vendimi i gjykates qe desh me e mbyll pa u qartesuar gjerat, perderisa sa Muzin ka ze ne kapitull.. bho

Screenshot_6.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.041053056716919
array(1) { ["section"]=> string(122) "pushimi-i-hetimit-per-bashen-brace-publikon-dokumentet-e-departamentit-amerikan-te-drejtesise-provat-ja-bejne-muuuu-192001" }