Pushka e Perandorit kinez shitet në Londër me çmim marramendës

Publikuar tek: bota, më 18:02 09-10-2016 Pushka e Perandorit kinez shitet në Londër me çmim marramendës

Një prej pushkëve më të famshme në botë, për të cilën studiuesit thonë se frymëzoi shkrimin e një poeme, do të dalë në ankand në Londër.

Pushka e shekullit të 18-të e dekoruar me ar dhe argjend thuhet se ishte aq e mrekullueshme sa e nxiti Perandorin Qianlong të shkruante një poemë për saktësinë e saj në goditjen e gjahut, raporton Newsbomb.al.

darg4egdfgot_1.jpg

Ankandi do të nisë nga vlera marramendëse e 1.5 milion paund.

Scsfd4fgsdfgsfghshot_1.jpg

Perandori kinez gjatë guetisë

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Schwarzenegger i shtohet listës së republikanëve që nuk do votojë për Donald Trump
Përplasen dy trena në New York, plagosen rëndë 29 persona »
Article Logic
Execution time: 0.010339975357056
array(1) { ["section"]=> string(68) "pushka-e-perandorit-kinez-shitet-ne-londer-me-cmim-marramendes-55604" }