Pushkë në ambientet e punës, arrestohet në flagrancë i riu në Fier (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:43 20-04-2017 Pushkë në ambientet e punës, arrestohet në flagrancë i riu në Fier (FOTOT)

Posedonte armë pa leje, arrestohet në flagrancë nga policia.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier, arrestuan në flagrancë shtetasin Neritan Murati, 27 vjeç, banues në lagjen "Kryengritja" Fier.

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në ambientet e punës në pikën e grumbullimit të materialeve plastike në pronësi të tij, nga kontrolli i ushtruar nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier, i është gjetur një armë zjarri pushk model 56 dhe 24 copë fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve dhe municionit luftarak" parashikuar nga Neni 278 i Kodit Penal.

 

18049817_10209598200733877_1118794073_o.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vrau një person në 97-ën, esktradohet nga Italia në Shqipëri 42-vjeçari nga Gramshi (FOTO)
Kontrolle të rrepta për drogë, trageti Durrës-Bari nisët 3 orë me vonesë, ç’ndodhi mbrëmë në port? »
Article Logic
Execution time: 0.0094780921936035
array(1) { ["section"]=> string(77) "pushke-ne-ambientet-e-punes-arrestohet-ne-flagrance-i-riu-ne-fier-fotot-75773" }