Pushohen nga puna dy gazetarët e njohur burrë e grua, shkak një status në facebook

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:34 01-05-2017 Pushohen nga puna dy gazetarët e njohur burrë e grua, shkak një status në facebook

Burrë e grua, gazetarë të cilët punonin prej vitesh në një medie lokale në Shkodër janë pushuar nga puna pa paralajmërim. Është fjala për Simon dhe Eliona Shkreli.

Burime pranë newsbomb.al mësojnë se shkak për këtë shkarkim të beftë është bërë një status i Simonit në profilin e tij në facebook.  Gazetari ishte duke prezantuar bashkë me bashkëshorten e tij edicionin informativ të lajmeve, kur ka marrë lajmin se është pushuar nga puna. 

I pyetur nga newsbomb.al Simoni tregon se vendimi për shkarkimin e dyfishtë erdhi për shkak të një reflektimi mbi situatën politike në facebook-un e tij personal.

Menjëherë pas këtij vendimi nga eprorët e televizionit lokal, Simoni nuk ka ndaluar së shprehuri mendimin e tij dhe shkruan sërish në facebook: “Si njeri i lire jam munduar gjithmone te shpreh mendimin tim. Por ja qe edhe liria e ka nje çmim. Kam zgjedh e do zgjedhi te ruaj lirin time. Pavaresisht pasojave! Respekt per koleget dhe miqt!!!”.

Duket se nëpër mediat lokale ushtrohet më shumë presion mbi punën dhe profesionin e gazetarit, ndërsa shumë gazetarë janë solidarizuar në rrjetet sociale duke shprehur hapur mbështetjen e tyre për kolegun e shkarkuar nga puna. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta President, listat e deputetëve gati... Rama e vë në terezi, merr Lindën dhe shkon në kinema (FOTOT)
Takimi “kokë më kokë’ i Fatmir Mediut me njeriun e Ramës, “kapen mat” në lokalin e Tiranës »
Article Logic
Execution time: 0.013008832931519
array(1) { ["section"]=> string(87) "pushohen-nga-puna-dy-gazetaret-e-njohur-burre-e-grua-shkak-nje-status-ne-facebook-77010" }