Pushohet nga puna pas 27 vitesh përvojë, mësuesja përfundon në gjendje të rëndë në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 15:59 17-03-2017 Pushohet nga puna pas 27 vitesh përvojë, mësuesja përfundon në gjendje të rëndë në spital

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Librazhdit ku një mësuese me përvojë 27-vjeçare në fushën e arsimit ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë pasi është shkarkuar nga puna.

Sipas ‘ABC news’ Manushaqe Balliu punonte si mësuese në një shkollë 9-vjeçare në Qukës. Mësohet se pas shkarkimit nga puna mësuesja ka kërkuar shkresën për motivacionin dhe në atë moment e kanë nxjerrë forcërisht jashtë godinës.  Balliut i ra të fikët dhe u dërgua me urgjencë në spital. Mjekët thanë se është jashtë rrezikut për jetën, por gjendja e saj shëndetësore nuk është mirë.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Përplasja Tufa -Hila, Rudina Xhunga i del në mbrojtje bashkëshortit dhe i përgjigjet ashpër shkrimtarit
E rëndë, nëna shkon në policinë e Durrësit: Më përdhunuan vajzën 14 vjeçe »
Article Logic
Execution time: 0.011291980743408
array(1) { ["section"]=> string(94) "pushohet-nga-puna-pas-27-vitesh-pervoje-mesuesja-perfundon-ne-gjendje-te-rende-ne-spital-72266" }