"Puthja" në murin e rrënuar nga makineria e luftës

Publikuar tek: kulture-art, më 18:23 03-12-2015

Një fotografi e mahnitshme e “Puthjes” nga Gustav Klimt, pikturuar në një ndërtesë të shkatërruar nga predhat dhe plumbat po shpërndahet masivisht në rrjetet sociale.

Besohet se piktura në ndërtesën e rrënuar në Siri është pikturuar nga Tammam Azzam, një artist sirian, mik i të famshmit Bansky.

“E zgjedh si një ikonë të dashurisë, si një mënyrë për të parë historitë e dashurisë pas murit të rrënuar nga makineria e luftës”, tha ai.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093519687652588
array(1) { ["section"]=> string(54) "puthja-ne-murin-e-rrenuar-nga-makineria-e-luftes-26887" }