Puthje lesbike në Teatrin Kombëtar, provokon Olta Gixhari

Publikuar tek: kulture-art, më 06:54 11-06-2015 Puthje lesbike në Teatrin Kombëtar, provokon Olta Gixhari Olta Gixhari në rolin e saj te ''Penetrimi i shpirtit''

Ka provokuar shoqërinë, me mesazhin e saj të puthjes së hijes së saj, rol që në fakt luhet nga një nga balerinat.

“Tani meshkujt do na quajnë lesbike’’, thotë Olta Gixhari në skenën e Teatrit Kombëtar, aty ku po luan  “Penetrimi i Shpirtit’’.

Marrëdhënia e tyre është e ftohtë. Në atë moment Olta pyet: “Hej çfarë po ndodh kështu?! Dikush duhet të më japë një shpjegim?!’’, pyet Gixhari.

Mesazh i qartë për moralistët e shoqërisë, duke u thënë se edhe homoseksualët janë pjesë e shoqërisë. Gixhari është shfaqur më tunduese se kurrë në skenë, me kërcime erotike nën poezinë e Rita Petros dhe koreografinë e Arian Sukniqit.

oltagoixhariputhje2

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024142980575562
array(1) { ["section"]=> string(62) "puthje-lesbike-ne-teatrin-kombetar-provokon-olta-gixhari-13243" }