Putin është pavdekshëm? Tjetër teori konspirative që rrethon presidentin rus

Publikuar tek: bota, më 18:24 16-12-2015 Putin është pavdekshëm? Tjetër teori konspirative që rrethon presidentin rus

Vladimir Putin është një ndër personat më të fuqishëm të botës, çka e bën atë një objektiv ‘të lehtë’ për konspiracionistët dhe teoritë e tyre.

Teoria e fundit është se presidenti i Rusisë është një person i pavdekshëm, nisur kjo nga një foto e publikuar në rrjetet sociale, ku Putin krahasohet me dy njerëz që kanë jetuar në vitet 1920 dhe 1941.

Ngjashmëria mes tyre është pa kontestueshme, megjithatë kjo nuk do të thotë se Putin është vërtetë një ‘drakula’.

Prej 15 vitesh që ai drejton Rusinë, teoritë konspirative e kanë shoqëruar gjithnjë nga pas Vladimir Putinin.

putin-reuters.jpg

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011322021484375
array(1) { ["section"]=> string(81) "putin-eshte-pavdekshem-tjeter-teori-konspirative-qe-rrethon-presidentin-rus-27927" }