Putin i habit të gjithë, futet për t’u larë në liqenin e ngrirë

Publikuar tek: bota, më 17:54 19-01-2018 Putin i habit të gjithë, futet për t’u larë në liqenin e ngrirë

Presidenti rus Vladimir Putin ka marrë pjesë në festimet tradicionale për ditën e ujit të bekuar.

Në Rusi, kjo është një festat më të rëndësishme dhe festohet shumë. Për ortodoksët rusë, mes datave 18 dhe 19 janar, uji i gjithë globit bëhet “i shenjtë”.

Presidenti rus Putin ka marrë pjesë në festime, ku nuk ka nguruar të futet në ujrat e liqenit e Selullit, i cili këtë periudhë është i ngrirë.

Në momentin kur u fut Putin në ujë, temperatura ishte -7 gradë.

Në këtë rit në liqenin e ngrirë të Selullit kanë marrë pjesë më shumë se 1,8 milionë rusë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089180469512939
array(1) { ["section"]=> string(69) "putin-i-habit-te-gjithe-futet-per-t-u-lare-ne-liqenin-e-ngrire-107186" }