Putin: I vetmi që lufton vërtet kundër Shtetit Islamik është Asad

Publikuar tek: bota, më 18:32 28-09-2015 Putin: I vetmi që lufton vërtet kundër Shtetit Islamik është Asad

Ndërsa kryeministri i Turqisë, Ahmet Davutoglu ka thënë gjatë fjalës së tij në samitin e Kombeve të Bashkuara se Turqia nuk do të pajtohet kurrë me Bashar Al Asadin, për presidentin rus Vladimir Putin, Asadi është i vetmi që po lufton vërtet kundër Shtetit Islamik.

Putin u shpreh se “Pranvera arabe”, në vend të triumfit të demokracisë dhe zhvillimit është kthyer në dhunë, varfëri dhe shkatërrim social. Ndërsa ka kërkuar për një rezolutë për koordiminim e sulmeve, ai e ka krahasuar koalicionin kundër ISIS si koalicioni që luftoi nazistët.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012022018432617
array(1) { ["section"]=> string(70) "putin-i-vetmi-qe-lufton-vertet-kunder-shtetit-islamik-eshte-asad-21855" }