Putin jep urdhërin: Rusia përgatitet për "kohë lufte"

Publikuar tek: bota, më 13:24 07-02-2017 Putin jep urdhërin: Rusia përgatitet për

Presidenti rus, Vladimit Putin ka urdhëruar të kontrollohet puna e forcave të armatosura të vendit, thotë Ministri i Mbrojtjes Sergej, Shoigu duke u përgatitur kështu për një “kohë lufte”.

Ministri thekson se Putin ka kërkuar të kontrollohet nëse agjentët dhe trupat ajrore janë të gatshme për të luftuar.

Ka qenë ministria ruse ka deklaruar se përgatitjet kanë filluar, të cilat vijnë pas rritjes së tensioneve midis Rusisë dhe disa superfuqive të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ish-presidenti Sarkozy do të përballet me gjykatën, akuza për financime ilegale
Policia hyn në grevë, vetëm në tre ditë vrasjet në qytetin brazilian rriten me 650% »
Article Logic
Execution time: 0.010706901550293
array(1) { ["section"]=> string(56) "putin-jep-urdherin-rusia-pergatitet-per-kohe-lufte-67988" }