Putin: Kemi bërë 14 miliard dollarë vetëm nga eksporti i armëve

Publikuar tek: bota, më 17:44 29-03-2016 Putin: Kemi bërë 14 miliard dollarë vetëm nga eksporti i armëve

Sipas agjencive mediatike ruse, të cilat citojnë presidentin Vladimir Putin, Rusia ka arritur të kalojë parashikimet duke përfituar 14.5 miliard dollarë nga eksporti i armëve për vitin 2015.

Të ardhurat totale nga porositë e huaja për armët ruse i kanë kaluar 56 miliardë dollarë, tha Putin gjatë një takimi presidencial. Ai tha gjithashtu se ministri i Mbrojtjes ruse ka nisur bashkepunimin për çmontimin e minave të lëna pas nga militantët e Shtetit Islamik në Palmira, raporton “Reuters”.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01216983795166
array(1) { ["section"]=> string(68) "putin-kemi-bere-14-miliard-dollare-vetem-nga-eksporti-i-armeve-36325" }