Putin sfidon temperaturat, zhytet në ujë -20 gradë celcius për të nderuar Epifaninë (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 19:17 19-01-2021 Putin sfidon temperaturat, zhytet në ujë -20 gradë celcius për të nderuar Epifaninë (VIDEO) Vladimir Putin

Presidenti i Rusisë Vladimir Putin është zhveshur nga kostumi zyrtar hijerëndë dhe është zhytyr në ujin e acartë -20 gradë celcius për të nderuar festën ortodokse të Epifanisë.

“Shumë njerëz më kanë pyetur nëse Putin po merr pjesë në ceremoninë e Epifanisë. E dini, është tradita e tij. Ai mbetet besnik i zakoneve,” u tha gazetarëve zëdhënësi i tij, Dmitry Peshkov.

Sipas ritualit, Putini u zhyt tre herë në emër të Atit, Birit dhe Shpirtit të Shenjtë. Uji u bekua nga një klerik dhe vlerësohet të ketë fuqi mbrojtëse dhe shëruese.

Këto janë imazhet e para zyrtare të Putin duke u futur në ujin e akullt që nga 19 janari 2018, kur ai u pa duke bërë të njëjtin ritual.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mike Pompeo akuzon Kinën për gjenocid ndaj pakicave turke dhe myslimanëve
Melania Trump mesazh emocionues për popullin amerikan: Donaldi dhe unë përfundojmë kohën tonë në Shtëpinë e Bardhë (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012192010879517
array(1) { ["section"]=> string(94) "putin-sfidon-temperaturat-zhytet-ne-uje-20-grade-celcius-per-te-nderuar-epifanine-video-235628" }