Putin thirrje Armenisë dhe Azerbajxhani: Ndaloni sulmet

Publikuar tek: bota, më 20:50 29-09-2020 Putin thirrje Armenisë dhe Azerbajxhani: Ndaloni sulmet

Presidenti i rusisë Vladimir Putin ditën e sotme i ka bërë thirrje Armenisë dhe Azerbajxhanit që të ndalojnë sulmet.

Putini theksoi nevojën urgjente për një armëpushim dhe që të gjitha palët të marrin masa për të de-përshkallëzuar krizën.

Kujtojmë që lufta është rindezur në rajonin Nagorno-Karabakh, i pretenduar nga të dyja shtetet, por që aktualisht ndodhet nën kontrollin e ushtrisë armene.

100 persona kanë vdekur deri tani, përfshi edhe civilë, nga konflikti që sot ka hyrë në ditën e tretë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01117205619812
array(1) { ["section"]=> string(61) "putin-thirrje-armenise-dhe-azerbajxhani-ndaloni-sulmet-222159" }