Pyetja e Edi Ramës për “gënjeshtarët”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 16:15 22-07-2015 Pyetja e Edi Ramës për “gënjeshtarët”

“Një pyetje për gënjeshtarët”. Kështu e ka nisur postimin e tij kryeministri Rama lidhur me ligjin e Arsimit të Lartë aq shumë të diskutuar e debatuar së fundmi.

“Sot u vendosen +20.211 kuota pranimi në universitete dhe tarifat e studimit s'rriten asnje qindarkë! Pse gënjeni?!”,pyet kryeministri Rama. Në këtë lumë akuzash e kundërakuzash, në fakt nuk po kuptohet më se kush gënjen kë dhe për çfarë.

Kundërshtarët e ligjit për Arsimin e Lartë thonë se ky ligj antikushtetues do të prekë rëndë shtresën e varfër, ndërsa për Ramën, ata janë duke spekuluar me të varfërit pasi sipas kryeministrit reforma do të jetë revulucionare duke mbështetur studentët ekselentë dhe garantuar transparencë.

 

      

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090110301971436
array(1) { ["section"]=> string(41) "pyetja-e-edi-rames-per-genjeshtaret-16762" }