Qarkullimi i makinave, Blendi Gonxhe informacion për shoferët: Ku të telefononi për lëvizje urgjente

Publikuar tek: aktualitet, më 16:55 26-03-2020 Qarkullimi i makinave, Blendi Gonxhe informacion për shoferët: Ku të telefononi për lëvizje urgjente Blendi Gonxhe

Blendi Gonxhe Drejtori i Përgjithshëm i Transportit Rrugor vijon të përcjellë informacione për të gjithë shoferët për mënyrën se si mund të marrin autorizim për të lëvizur me makinë në këtë periudhë që qakullimi është i kufizuar për shkak të koronavirusit.

Gonxhe thekson se lëvizjet me mjete rrugore bëhen vetëm me vetëdeklarim ose me autorizim te linku online i policisë së shtetit. Ndërkaq ai shton se për motive lëvizjeje më urgjente, të gjithë shoferët të telefonojnë në numrin e policisë:129/112.

“Lëvizjet me mjete rrugore vetëm me vetëdeklarim ose me autorizim te linku online i Policisë së Shtetit:
http://autorizime.asp.gov.al/apply

Ose, mund të gjeni info mbi transportin e lëvizjen me mjete, si dhe akses edhe nga ëebi i DPSHTRR: https://www.dpshtrr.al/covid-1.  Për motive lëvizjeje më urgjente, Salla e Policisë: 129/112!”, thotë Gonxhe.

91462133_848517982317633_3816055619039789056_o.jpg

90849191_848522408983857_8018839520864632832_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088059902191162
array(1) { ["section"]=> string(105) "qarkullimi-i-makinave-blendi-gonxhe-informacion-per-shoferet-ku-te-telefononi-per-levizje-urgjente-200176" }