Qarkullonte me pistoletë në BMW, pranga të “fortit” të Shkodrës (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 07:27 30-05-2017 Qarkullonte me pistoletë në BMW, pranga të “fortit” të Shkodrës (EMRI)

Një person u arrestua nga policia e Shkodrës sepse qarkullonte me pistoletë në makinën e tij.

Në pranga ra Briken Tuzi, 26 vjeç, banues në lagjen 10 Korriku, në Shkodër. Ai udhëtonte me automjetin tip BMW me targë AA 009 PH, ku pas kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, iu gjet dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale një armë zjarri Pistoletë e llojit "Browning", të kalibrit 7.65mm.

Materialet i kaluan  Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprime të mëtejshme për  veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit”.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Atentati në Vlorë/ Hetimet për pronarin e TV shtrihen në Spanjë, dyshohet se…
Ministrja e Bashës shkarkon oficerin e lartë të policisë, kjo është arsyeja »
Article Logic
Execution time: 0.012821197509766
array(1) { ["section"]=> string(71) "qarkullonte-me-pistolete-ne-bmw-pranga-te-fortit-te-shkodres-emri-80462" }