Qato: 6699 policë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 19-06-2015 Qato: 6699 policë për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor

Policia e Shtetit do të jetë në krye të detyrës për garantimin e rendit dhe sigurisë në zgjedhjet e 21-qershorit. Nëndrjtori i Policisë Altin Qato tha se janë marrë të gjitha masat për mbarëvajtjen e procesit zgjedhor.

“Janë marrë masa të veçanta për parandalimin e ngjarjeve kriminale dhe për të shoqëruar kutitë e votimit. Policia do të marrë në ruajtje çdo qendër votimi të cilat do të merren në ruajtje  nga ora 18:00”, tha Qato në një deklaratë për një mediat.

Qato tha se 6699 do të angazhohen për të garantuar standardet më të larta profesionale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ajola Xoxa përgënjeshtron mediat, publikon foto në mbyllje të fushatës
Goditet grupi i shqiptarëve të kokainës, fitonin 1 milion euro në 3 ditë (FOTOT) »
Article Logic
Execution time: 0.011877059936523
array(1) { ["section"]=> string(59) "qato-6699-police-per-mbarevajtjen-e-procesit-zgjedhor-14001" }