Qëllohet me armë kongresmeni amerikan Steve Scalise

Publikuar tek: bota, më 13:41 14-06-2017 Qëllohet me armë kongresmeni amerikan Steve Scalise

Kongresmeni republikan amerikan Steve Scalise dhe ndhmësi i tij janë qëlluar me armë zjarri gjatë një praktike basebolli në Virxhinia.

Mësohet se nga të shtënat me armë janë plagosur dhe dy agjentë.

Policia në Uashington bën me dije se po heton një "vrasje të shumëfishtë" dhe ka arrestuar një të dyshuar. 

Një dëshmitar okular tha se breshëria e gjuajtjeve vinte nga fusha e bejsbollit YMCA, shkruan BBC.

Mediat lokale raportojnë se ka një prani të madhe të policisë pas sulmit. Senatori Mike Lee tregon se politikani është jashtë rrezikut për jetën. /Newsbomb.al/ 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 9 të akuzuar për terrorizëm në Kosovë, komunikonin përmes “Telegram” me Vladimir Muhaxherin
Rrënqethëse, pallati shpërthen në flakë masive, gruaja vendos ta hedhë fëmijën nga dritarja e katit të shtatë »
Article Logic
Execution time: 0.0099399089813232
array(1) { ["section"]=> string(57) "qellohet-me-arme-kongresmeni-amerikan-steve-scalise-82456" }